Trening w domowym zaciszu staje się nudny? Czujesz, że masz dość monotonnych ćwiczeń? Nie rezygnuj z aktywności! Wiemy, że najłatwiej byłoby się poddać..., ale zanim to zrobisz sprawdź, jak możesz urozmaicić swój codzienny Home Fitness! Daj się przekonać, a nie będziesz żałować!
WYZNACZ SOBIE KONKRETNY CEL FITNESS

Słowem wstępu…
Cel fitness to realistyczny cel, który wyznaczasz sobie w określonym czasie. IM BARDZIEJ KONKRETNY JESTEŚ, TYM LEPIEJ. Inspiracja trenerami, trendami ćwiczeń lub społecznością fitness jest w porządku, ale nikt nie powinien dyktować Tobie celu fitness oprócz Ciebie. Tylko Ty wiesz, gdzie jesteś, ZNASZ okoliczności, w których się znajdujesz i wiesz, co Twoje ciało jest w stanie osiągnąć! Krótko mówiąc, możesz być zainspirowany przez otoczenie, ALE upewnij się, że wpływ jest zdrowy i nie ma presji społecznej. Najważniejsze jest nadanie sobie priorytetu. Pozostań na swojej linii i nie porównuj się do ludzi wokół ciebie – to Twoja podróż – nikogo innego. To, co może działać dla kogoś innego, może nie być dla Ciebie odpowiednie!!!
przyrządy do homefitness


Dlaczego warto ustalać cel fitness?
Nie brakuje korzyści, dlaczego warto. Otóż wyznaczenie celu fitness pozwala ćwiczyć dyscyplinę, skupienie i determinację, a wszystkie te cechy są wspaniałymi cechami osobowości budującymi charakter!!! Wyraźnie określony cel fitness pomaga utrzymać dobrą kondycję i daje ci coś do roboty :) 

Jak długo powinna trwać realizacja celu fitness?
Może trwać tak długo, jak chcesz! Niezależnie od tego, czy Twój cel koncentruje się na najbliższej przyszłości, czyli zrzuceniu kilku kilogramów czy na wypracowaniu formy, pozwalającej pobić własny życiowy rekord. Ważne, żeby wyznaczyć sobie cel, który jest możliwy do osiągnięcia!!! Zawsze lepsze drobne cele, które z czasem składają się na zadowalające efekty!!! Pamiętaj, aby codziennie zapisywać swoje postępy, co zachęci Cię do dalszego działania. Dla wzmocnienia motywacji, za osiągnięcie tego celu możesz wyznaczyć sobie nagrodę. Od siebie dla siebie :) Osiągnięcie celu jest niesamowitą rzeczą, z której powinieneś czuć się dumny! 

homefitness

Co się stanie, jeśli nie osiągnę celu fitness?
 
Jeśli nie osiągniesz wyznaczonego sobie celu, Twoja podróż fitness jeszcze się nie skończyła! Przede wszystkim rozważ to jako okazję do uczenia się i rozwijania na podstawie tego doświadczenia – we wszystkim jest cenna lekcja!
Pomyśl o tym w ten sposób, albo wygrywasz, albo uczysz się!!! 

ZDROWA RYWALIZACJA
Ćwicz w grupie, nawet tej wirtualnej. Możesz umawiać się na wspólne treningi, korzystając z komunikatorów społecznościowych, jest tyle możliwości!!! Podczas wspólnych ćwiczeń możecie rozmawiać, a tym samym wzajemnie się motywować! Ważne, aby wyznaczyć sobie WSPÓLNY cel, godzinę ćwiczeń oraz rodzaj treningu, który będziecie wykonywać. Dla podkręcenia zdrowej rywalizacji możecie ustalić nagrodę dla zwycięzcy, to się zawsze sprawdza. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza osiągnie założony cel. AKCJA – MOTYWACJA :) 

hantle do homefitness

MUZYKA DA CI SIŁĘ
Podczas kolejnego nudnego treningu włącz muzykę, która działa na Ciebie pobudzająco. Jeśli ćwiczysz sam/a w domu, zawsze możesz włączyć muzykę głośniej. Jeśli jednak wokół Ciebie są domownicy, warto sięgnąć po słuchawki. Irytują Cię  kable od słuchawek? Mamy rozwiązanie! Najwyższy czas zakupić sportowe słuchawki bezprzewodowe! Pamiętaj, że kto chce, szuka sposobu a kto nie chce, szuka powodu. Ty jesteś osobą, która zawsze szuka sposobów!!! :) 

DORZUĆ COŚ NOWEGO
Trening w domu wcale nie musi oznaczać nudy! Zawsze można go urozmaicić, dodając do ćwiczeń nowy przyrząd, nawet niewielkich rozmiarów. Wybór jest naprawdę duży, zależny od Twoich możliwości finansowych i powierzchniowych domowej siłowni. W naszym sklepie internetowym www.sporting24.pl w zakładce FITNESS/TRENING znajdziesz mnóstwo przyrządów do ćwiczeń fitness czy siłowych. Może warto zastanowić się nad zakupem steppera czy bieżni treningowej? Z innych mniejszych i nieco tańszych rozwiązań proponujemy hantle, taśmy czy gumy do ćwiczeń, których u nas nie brakuje! Zdecydowanie każdy znajdzie coś dla siebie! Zadowolenie gwarantowane! Wiemy, co piszemy :) 
Pamiętaj, że codzienny trening to pozytywna energia i poprawa Twojego samopoczucia!!! Ma wpływ na Twoje zdrowie, dlatego jeżeli codzienne ćwiczenia zaczęły Cię nudzić to koniecznie zastosuj jedną z naszych metod na urozmaicenie treningu, aby nie wypaść ze świetnej formy!!! Bo szkoda byłoby wrócić na FKS i zaczynać od nowa, prawda??? 

zestaw do ćwiczeń homefitness